Focus Reset Přejít k obsahu

ELEMENT 2023

Nenechte si ujít ELEMENT 2023: Mapování světa alternativních investic. Report se zaměřuje na analýzu jednotlivých oblastí alternativních investic a podává ucelený přehled o kategoriích předmětů na Portu Gallery. Najdete v něm nejen obecné informace o trhu, ale také o aktivech, která jsou úspěšně upsaná déle než jeden rok. Zároveň jsou k nim uvedeny valuace a zhodnocení, ať už za rok, nebo od začátku úpisu.

Zobrazit report

Proč investovat s Portu Gallery

Demokratizace investování
Dříve si investice do sběratelských předmětů mohli dovolit pouze bohatí – koupí celého aktiva. Nyní máte možnost se na investici podílet i vy, už od 1 Kč.
Diverzifikace portfolia
Alternativní investice výborně poslouží k diverzifikaci rizika vašeho portfolia. Vývoj jejich hodnoty bývá nezávislý na cenách akcií, dluhopisů i ekonomickém cyklu.
Zajímavé výnosy
Mona Lisa je prostě jen jedna, aut Rolls-Royce Phantom IV bylo vyrobeno jen 18 kusů. Protože je nabídka sběratelských předmětů omezená, jejich hodnota může v čase významně růst.
Odbornost zaručena
Všechna aktiva jsou vybrána a prověřena týmem expertů svého oboru. Po nákupu je pojistíme, profesionálně udržujeme a monitorujeme 24/7.

Jak se vyvíjel trh sběratelských předmětů

Víte, že se historická auta nebo vzácné hodinky zhodnotily za posledních 10 let v průměru dokonce více než zlato? Sběratelské předměty mohou díky své jedinečnosti a omezené nabídce přinést lákavé výnosy. Vývoj jejich hodnoty sleduje společnost Knight Frank (data ze zprávy za druhé čtvrtletí roku 2023, akcie reprezentované indexem MSCI World a zlato do konce druhého čtvrtletí roku 2023).

36 %
Nábytek
39 %
Šperky
53 %
Zlato
59 %
Mince
60 %
Kabelky
105 %
Akcie
109 %
Umění
118 %
Veteráni
147 %
Hodinky
149 %
Víno
322 %
Whisky

Investování na Portu Gallery krok za krokem

1
Nejdříve vás poznáme
V krátkém dotazníku se vás zeptáme na několik otázek o vašich znalostech, zkušenostech a zázemí, abychom mohli vyhodnotit, zda je pro vás investování na Portu Gallery vhodné. Vyplnění nezabere více než 2 minuty.
2
Zašlete peníze do Peněženky
Nejprve je potřeba zaslat peníze do vaší Portu Gallery Peněženky, poté už jen zadáte pokyn, jakmile se úpis spustí. Pokud se nedosáhne Cílové částky, peníze obdržíte zpět do Peněženky.
3
Stanete se vlastníkem
Po dosažení Cílové částky se stanete vlastníkem investičního certifikátu, jehož hodnota se odvíjí od hodnoty daného předmětu. Tu potom každý rok aktualizujeme na základě znaleckého posudku případně jiné odborné valuace. Přijde-li atraktivní nabídka odkupu předmětu, necháme o prodeji hlasovat vás, investory (k prodeji je třeba souhlas nadpoloviční většiny).

Chcete vědět víc? Čtěte náš Portu magazín