Focus Reset Přejít k obsahu

O nás

Umožňujeme široké veřejnosti podílet se na růstovém potenciálu unikátních předmětů s historickou nebo sběratelskou hodnotou, ale především se i těšit z investice do vzácných aktiv, které byly dříve dostupné jen bohatým.

Investiční komise

Investiční komise se skládá z expertů napříč všemi kategoriemi, do kterých můžete na Portu Gallery investovat.

Členové investiční komise mají rozhodující slovo při výběru a schvalování investičních příležitosti. Všechna aktiva jsou tak pečlivě vybírána na základě jejich dlouholetých zkušeností a vypracovaných analytických podkladů.

František Vahala

František Vahala

Dlouholetý motoristický novinář s vášní pro klasické vozy, kterým svěřil svůj život. Vede několik časopisů (aktuálně EVO, Octane, Classicblog.cz v ČR), spolupracuje s význačnými médii a navštěvuje nejdůležitější události, v Česku organizuje setinové rallye, má závodní zkušenosti z prémiových akcí typu Monte-Carlo Historique a dalších.

Viliam Tomčányi

Viliam Tomčányi

Viliamova cesta k whisky vedla od členství v Ardgeb Embassy baru na Taiwanu do nového domova v Londýně, kde navázal kontakty s veterány v oboru whisky a začal sám aktivně investovat. S růstem zkušeností se Viliam posunul i do oblasti poradenství, když začal své znalosti sdílet s dalšími profesionálními investory. Zájemcům o tyto alternativní investice nejen přibližuje problematiku spojenou s oborem, ale pomáhá jim i s výběrem vhodných sudů do portfolia. V investiční komisi Portu Gallery se specializuje na investiční alkohol.

Radek Novák

Radek Novák

Jako většina filatelistů, i Radek sbíral známky již v dětství. S přibývajícím věkem a zkušenostmi se začal věnovat i investiční filatelii a poradenství v této oblasti. Na základě svých dlouholetých zkušeností napsal též knihu s názvem „Poštovní známky – koníček, nebo investice?“, která vyšla v září 2020. V posledních letech vybudoval 2 úspěšné společnosti (jednu v Rumunsku a jednu v Německu) a v současné době pracuje jako Business Development Manager pro trhy střední Evropy a jihovýchodní Asie ve společnosti K. D. Feddersen z Hamburgu. Ve volném čase provozuje web www.postovni-znamky.eu a je členem investiční komise Portu Gallery se zaměřením na investice do vzácných poštovních známek.

Vít Bartošek

Vít Bartošek

Erudovaný sommeliér a odborník na vína, spoluzakladatel firmy Good Wine Lover s.r.o., která je od roku 2008 přímým dovozcem a distributorem vín a destilátů z věhlasných světových vinařských apelací. V roce 2013 převzal společnost Boutique Wines, s.r.o., kterou transformoval do podoby ryze investiční společnosti. Firma investuje do unikátních vín se zaměřením na apelace Bordeaux, Champagne a Bourgogne. Prostřednictvím společnosti Good Wine Lover jsou tato vína následně uváděna na trh. Důležitým milníkem je studium na École du vin de Bordeaux – Conseiller en Sommellerie v roce 2002, kterým si jen potvrdil, že nejen víno, ale i sama oblast Bordeaux je pro něj srdeční záležitostí. Od téhož roku také čerpá znalosti od prof. Hynka Vicha, který celý svůj život zasvětil francouzským vinohradům. Oblast Bordeaux je pro něj osudovou, když se v roce 2019 stává společníkem viniční usedlosti Chateau Escot, Cru Bourgeois v apelaci Medoc, Bordeaux, kde působí rovněž na pozici výkonného ředitele.

Michal Čejka

Michal Čejka

Michal je zakladatelem poradenské společnosti AKP NORD ADVISORY, specializující se na ART INVESTMENT. Díky svým více než 30letým zkušenostem v oblasti umění, dlouholetým vztahům s předními galeristy, umělci a investory má schopnost identifikovat investičně perspektivní umělecká díla. Dokáže analyzovat trh s uměním, predikovat jeho vývoj, vnímat umělecká díla z různých úhlů a najít v nich potenciál pro jejich zhodnocení.

Portu tým

Radim Krejčí

Head of Portu

Radim Krejčí

Radim je klíčovou osobou a původce myšlenky Portu. Do týmu přináší patnáctileté zkušenosti z manažerských pozic ve finančních a investičních skupinách. Radim koordinuje celkový chod Portu, nastavuje dlouhodobé vize a je odpovědný za strategická rozhodnutí.

Martin Luňáček

Managing Director

Martin Luňáček

Martin přetváří myšlenky v realitu. Od začátku projektu pracuje na vývoji produktu od provádění tržních analýz, návrhu konceptu až po definici komunikační strategie a umístění značky na trh.

Martin Jaroš

Managing Director

Martin Jaroš

Martin je zde od toho, aby vše běželo tak, jak má. Koordinuje každodenní činnosti, kontroluje dodržování předepsaných postupů, ale také mapuje konkurenci a identifikuje příležitosti rozvoje Portu. Má také na starost práci se zaměstnanci a školení nově příchozích členů týmu.

Adam Karásek

Product Owner

Adam Karásek

Adam má na starosti celkový chod Portu Gallery. Skrývá se za tím nejen příprava samotných úpisů, ale také produkce různých pop-up akcí a odborná činnost v oblasti poradenství při nákupu jednotlivých aktiv. Nejvíce by na Adama seděla pozice Provozní manažer s přesahem.

Roman Málik

Development Lead

Roman Málik

Roman má na starosti vývoj Portu. Řídí tým frontend i backend developerů a stará se o fungování Portu po technické stránce.

Jana Prokšanová

Operations Manager

Jana Prokšanová

Jana koordinuje jednotlivé projekty vývoje Portu a stará se o to, aby bylo vše dotaženo do konce. Do týmu přináší mnoho zajímavých nápadů i vždy skvělou náladu.

Ondřej Karanský

Marketing Manager

Ondřej Karanský

Ondra se stará o to, aby Portu stále rostlo a vědělo o něm co nejvíce lidí. Má pod palcem celý marketing Portu, od strategie a plánování až po finální exekuci kampaní. Baví ho nové technologie a umění.

Martin Beneš

Content Manager

Martin Beneš

Martin má v Portu na starosti strategii obsahové komunikace a marketingových kampaní. Jelikož se lépe cítí za foťákem, vytváří nám video a foto obsah, který můžete vidět na našich sociálních sítích. Mimo práci rád jezdí do hor, sportuje a fotí.

Michaela Pletichová

Support Specialist

Michaela Pletichová

Míša má pod palcem komunikaci s klienty, kontrolu nových registrací ale i různé procesy investování Portu. V naší CRM databázi je zkrátka jako doma.

Michal Pustějovský

Back-end Developer

Michal Pustějovský

Michal má na starosti back-end a operations Portu. Dbá na to, aby celé Portu fungovalo svižně, komunikace mezi systémy byla bez výpadků a obchodní dny proběhly bez starostí. Ve volném čase tancuje a hraje volejbal.

Dominik Dravecký

Full Stack Developer

Dominik Dravecký

Dominik programuje v Portu především to, co je vidět - tedy stránky, na které právě koukáte. Umí ale vše i napojit na databáze a obchodní systémy a stará se, aby web dobře fungoval.

Martin Obadal

Front-end Developer

Martin Obadal

Martin programuje vše, co se týká webů. Pokud se nešťastnou náhodou stane to, že něco nefunguje, snaží se co nejrychleji najít řešení daného problému. Ve chvíli, kdy se nezdržuje ve svém přirozeném prostředí u počítače, tráví čas v posilovně nebo běhá – občas si taky zahraje hry (deskové nebo konzolové).

Petr Slezák

Tester

Petr Slezák

Petr se v Portu pohybuje hlavně v testovacím prostředí a má na starosti hledání a nahlašování chyb. Jeho úkolem je ověřit, že vše funguje tak, jak má. Ve volném čase se věnuje sledování trhů s kryptoměnami, novým technologiím a focení.

Anna Kortusová

Investment Product Analyst

Anna Kortusová

Anička nám v týmu pomáhá s analýzami tak, abychom mohli dělat informovaná investiční i produktová rozhodnutí. Kromě modelování dat v excelu spolupracuje na rozvoji a vylepšování našich služeb. Také ráda sleduje, co nového se děje na finančních trzích a snaží se, abychom vždy drželi krok s novými trendy.

Markéta Pauknerová

Front Office & Operations Specialist

Markéta Pauknerová

Markéta komunikuje s klienty a pomáhá jim orientovat se nejen na našich stránkách, ale i v zasílání vkladů. Zaslali jste omylem vklad bez variabilního symbolu nebo z jiného bankovního účtu? Markéta udělá vše pro to, aby byl vklad připsán na Váš účet.

Michaela Jarolímková

Front Office & Operations Specialist

Michaela Jarolímková

Míša má na starost každodenní komunikaci s klienty. Pomůže s registrací, poradí se zasíláním vkladů a s jakýmkoliv dotazem, který klient v rámci našich platforem má. Ví, jak to u nás funguje, a vždy pomůže najít řešení dané situace.

Július Bartók

Marketing Specialist

Július Bartók

Julius tvoří obsah pro blog a sociální sítě Portu. Vymýšlí reklamní kampaně a vytváří komunikační materiály pro slovenský trh. Vedle sledování burzovních grafů se věnuje také sportovnímu lezení.

Aleš Brtník

Project Manager

Aleš Brtník

Aleš dokáže zefektivnit každý proces v rámci operations. Když se pustíme do nového projektu, myšlenky hravě přetaví v nové produkty. Ve volném čase sleduje dění na finančních trzích, hraje badminton nebo cestuje po světě.

Jakub Valníček

Project Manager

Jakub Valníček

Kuba je v Portu zodpovědný za rozšiřování naší investiční nabídky. Společně s produktovým týmem analyzuje nové příležitosti a následně je přetváří v realitu. Volný čas tráví jízdou na motorce a orientačním potápěním.

Juraj Polačko

Junior Back-end Developer

Juraj Polačko

Juraj je .NET backend programátor. Hlavní náplní jeho práce je přetavování požadavků operations týmu do kódu, aby náš interní systém správně fungoval. Ve volném čase rád zajde na kolo nebo na turistiku.

Tereza Pechlátová

PR Specialist

Tereza Pechlátová

Terka se v Portu stará o PR aktivity a komunikaci, abychom byli vidět v médiích i na akcích. A to jak v Česku, tak na Slovensku. Mimo to je milovnicí designu a architektury, ráda cestuje nebo jezdí na snowboardu.

Martin Vlček

Customer Care & Operations Specialist

Martin Vlček

Pokud jste někdy kontaktovali naši podporu na chatu, pravděpodobně jste si psali s Martinem. Kromě zákaznické podpory je i součástí operačního týmu, kde má na starosti Vaše vklady, výběry, převody.Ve volném čase rád sportuje, cestuje, podniká výlety do přírody, jezdí na horském kole a navštěvuje koncerty.

Michaela Mühlová

Front Office & Operations Specialist

Michaela Mühlová

Míša je obětavým členem týmu, a vždy se snaží vyjít klientům vstříc. Zpracovává pokyny, připravuje obchody, a také komunikuje s klienty jak po telefonu, tak přes chat a e-mail. Provede vás nejen registrací, ale i naší nabídkou produktů. Vždy s úsměvem.

Marek Malina

Financial Markets Analyst

Marek Malina

Marek pracuje jako analytik a specializuje se především na makroekonomii, globální akciové trhy, případně komodity. Jeho cílem je zvýšit investiční gramotnost na Slovensku. Markovy komentáře a analýzy vycházejí v předních médiích v Česku a na Slovensku.

Lukáš Raška

Financial Markets Analyst

Lukáš Raška

Lukáš každý den sleduje, co se děje na finančních trzích a ve srozumitelné podobě to předává našim klientům. Podílí se na tvorbě našeho newsletteru, tvoří obsah na náš magazín a odpovídá na zvídavé otázky médií. Zároveň si nenechá uniknout žádnou novinku ze světa finančních technologií.

Marek Pokorný

Financial Markets Analyst

Marek Pokorný

Marek se o problematiku finančních trhů začal zajímat již při studiu a kariéru v tomto odvětví započal na pozici reportéra akciových novinek. V Portu se snaží lidem přiblížit svět investování. Pravidelně přispívá jak články na magazín tak tiskovými zprávami do médií s cílem informovat veřejnost o aktuálním dění na trzích.

Petr Musil

Chief Operations Officer

David Kuboň

General Counsel

Ondřej Jedlička

Senior Tax Advisor

Portu vzniklo ve WOOD & Company

Ve WOOD & Company, přední středoevropské investiční skupině, vždy hledí minimálně o pár let dopředu. I podle toho se poznají opravdoví investiční profesionálové. Nespokojí se jen s vylepšováním už tak prvotřídních služeb, pracují rovnou na revolučním řešení. Výsledkem je radikální změna v přístupu ke zhodnocování peněz – jedním slovem Portu.

WOOD & Company je největším obchodníkem na pražské burze a má více než 30 let zkušeností. Pouze s takovým zázemím můžeme v Portu profesionálně přistupovat k vytváření investičních strategií a efektivně nakládat s cennými papíry. V Portu nemáme malé cíle. Jsme zde, abychom otřásli světem investic.

Také nám jde samozřejmě o bezpečnost vašich prostředků. WOOD & Company podléhá dohledu České národní banky, je držitelem široké licence k poskytování investičních a dalších finančních služeb, a to nejen v ČR.